O Nás, nebo spíše o mě a mích činčilkách

 

  • Jmenuji se Žaneta Hlubučková a bydlím v krásné obci Malá Skála (Český Ráj). Chovem činčil se zabývám od roku 2004. Začalo to nevinně. V jednom zverimexu jsem se zamilovala do standardního samečka Jonáška (to jsem ještě nevěděla, že existují i jiné barevné mutace) a koupila jsem si ho. Tehdy jsem o činčilách nevěděla vůbec nic. Začala jsem ihned hledat informace na internetu a zařídila Jonáškovi bydlení a stravu, jak potřeboval. Časem přibyla samička Babů (standard), aby nebylo činčiláčkovi smutno. Získávala jsem více informací a odchovávala první mláďata. Prvního samečka black ebony - Matýska jsem si pořídila v říjnu 2006 z chovné stanice ve Zbýšově u Brna. Poté jsem objevovala a zamilovávala se do dalších a dalších barevných mutací a tím se začal odvíjet i můj chov...

  • prosinci 2009 s námi natočila reportáž o chovu činčil televize Prima do pořadu Receptář prima nápadů.
  • Snažím se na těchto stránkách informovat začínající chovatele co přesně toto zvířátko potřebuje a jaký veterináři v ČR mají zkušenosti s těmito hlodavci. Také jsem zaregistrovaná na 2 fórech o činčilách, kde se dělím s chovateli o mé zkušenosti, ale také odtamtud informace čerpám a stále se učím.

  • Náš chov je čistě zájmový. Chovám činčilky pro radost, nikoli pro výdělek. Náš chov se nachází v bytě, díky čemuž jsou činčilky zvyklé na chod domácnosti. Zabývám se šlechtěním barevných mutací, především bílé mutace ve formách TOV, ebony, violet, safír,... Cílem je dosáhnout mozaikového zbarvení, ale také stříbřité, jednolité barvy.

  • Nejsme členem žádné organizace, jen registru, který vede SO.

  • Náš záměr je chovat kvalitní barevné mutace (nejen velikostí, stavbou těla a srstí, ale také povahou) jako mazlíčky. Proto se zúčastňuji se svými chovanci výstav, abych zjistila od profíků, jak se mi tento záměr daří či nikoli. Pokud činčila projde výstavou a je dobře ohodnocena, je uchovněna pod registrem SO.

  • Doufám že se vám moji chovanci budou líbit a také pro tyto plyšové kupičky najdete zalíbení, jako já...

  • Pokud máte dotazy ohledně barevných mutací, můžete se na mne obrátit. Nestihnu vždy odpovědět ihned, ale ráda s vámi barvičky prokonzultuji.

    Žanda

zaami.jpg